Dodaj stron do ulubionych.
Wr na stron gwn serwisu.
A ta ikonka nic nie robi.
www.DoBaku.pl - Krakw : mapa, paliwa, fotoradary
     
Mapa Krakowa, plan miasta Stacje benzynowe i LPG - ceny paliw Aktualnoci

szukaj na mapie Krakowa:
Szukaj obiektu
spis ulic i osiedli
Insalacje gazowe
najtańsze paliwa
Brak aktualnej najniższej ceny dla tego rodzaju paliwa

Pokaż na jakiej stacji najtaniej
Wybierz rodzaj paliwa:
Kiedy aktualizowano ceny:
Fragment nazwy:
Szukaj stacji
Porównanie programów partnerskich stacji paliw
czwartek, 22 sierpień 2013


Kilka dni temu matisbb na swoim kanale w YouTube, opublikował porównanie programów partnerskich oferowanych przez sieciowe stacje paliw: BP, Lotos, Orlen, Shell i Statoil. Celem porównania było sprawdzenie ile litrów paliwa należy zatankować aby otrzymać bezpłatnego Hot-doga oraz jaką wartość pieniężną będą miały punkty zebrane po zatankowaniu od 800 do 4800 litrów paliwa.

Według analizy matisbb najszybciej bezpłatnego Hot-doga otrzymają osoby tankujące na stacjach Lotos. Jeśli tankują paliwo premium muszą wydać 250 złotych, a jak zwykłe to 500 złotych. Na stacjach Orlen Hot-dog „kosztuje” 825 złotych bez względu na rodzaj tankowanego paliwa. Na stacjach Statoil jest podobnie ale bezpłatny Hot-dog „kosztuje” kilkadziesiąt złotych drożej (900 złotych). Najgorszy przelicznik oferują programy partnerskie stacji Shell i Bp. Na Shellu należy zatankować paliwo premium za 750 złotych lub zwykłe za 1500 złotych. Na BP „koszt” Hot-Doga to 1665 złotych bez względu na wybór rodzaju paliwa. Po zatankowaniu 800 litrów paliwa największą wartość będą miały punkty zgromadzone w programie partnerskim Lotos Navigator tj: 80 złotych przy tankowaniu paliwa zwykłego, a 160 złotych w przypadku paliwa premium. Zwrot z programów partnerskich pozostałych sieci Shell, Orlen, Statoil, Bp jest kilkukrotnie mniejszy. Najgorzej wypada program partnerski PayBack oferowany przez sieć stacji BP. Wartość zebranych punktów po zatankowaniu 800 litrów paliwa wynosi 12 złotych. Wyniki porównania programów partnerskich stacji paliw dostępne są tutaj.


Czy warto wybierać miejsce tankowania ze względu na program partnerski? Raczej nie. Wartość punktów jakie otrzymuje się w przeliczeniu na jeden litr paliwa wynosi średnio kilka groszy na litr zatankowanego paliwa. Dlatego najkorzystniej jest wybierać najtańsze stacje paliw. Przy różnicy 20 groszy na litrze paliwa między stacją dużej sieci a tanią stacją prywatną lub położoną przy dużym centrum handlowym oszczędności po zatankowaniu 800 litrów paliwa wyniosą 160 złotych gotówką.


Nazwy programów partnerskich oferowanych przez stacje:
- Lotos: Navigator
- Shell : ClubSmart
- Orlen: Vitay
- Statoil: PremiumClub
- Bp : PayBackMK

Źródło: Kanał użytkownika matisbb na Youtube.com***
Natrafiłeś na ciekawostkę, którą warto podzielić się z innymi? Daj nam o niej znać, a być może pojawi się w aktualnościach.

[ reklama | zastrzeżenia prawne i regulamin | kontakt | prywatność | pomoc | linki ]